Pozisyonlar ve Kariyer Yönetimi

Genel Merkez'de Kariyer

Sürekli büyüyen organizasyonumuzun ihtiyaçları doğrultusunda oluşan açık pozisyonlar için önceliğimiz iç kaynaklarımızdır. Çalışanlarımız, pozisyonun gerektirdiği şartları sağlaması halinde açık pozisyonlar için değerlendirme sürecine dahil olabilirler. Kariyer fırsatları sadece mağaza içersinde değil ihtiyaç duyulan tüm pozisyonlar için geçerlidir. Genel Merkez pozisyonlarımızda da yine mağaza çalışanlarımız değerlendirmeye alınmaktadır.

  • 2021 yılı itibariyle, Genel Merkez çalışanlarımızın %4’ü Mağaza, Depo ve Eğitim Merkezi gibi alanlardan, Merkeze geçiş yaparak göreve gelmiştir.

Gratis Mağazalarında Kariyer

Türkiye’nin 79 ilinde, 650’den fazla noktada AVM ve caddelerde, 5000’den fazla personelimiz ile hizmet vermekteyiz. İşe yeni giren tüm personellerimiz öncelikle oryantasyon, ürün, iş sağlığı, hijyen eğitimi gibi pek çok eğitimden geçer ve çalışmaya başladığı andan itibaren dönemsel olarak eğitimlere katılır. Görevde yükselen personellerimiz yükseldiği göreve özel eğitimler alarak bu göreve hazır olarak mağazada çalışmaya başlar. Terfi sistemimizi performans ve kıdem odaklıdır.

  • 2021 yılı itibariyle Bölge Müdürlerimizin %60’ı, Mağaza Müdürlerimizin %68’i ve Mağaza Müdür Yardımcılarımızın %84’ü, şirket içerisinden terfi ederek göreve gelmiştir.

Mağaza Müdürü

Mağaza Müdürü; mağazadan sorumlu en yetkili personeldir. Her mağazamızda bir tane Mağaza Müdürü bulunmaktadır. Mağazadaki tüm çalışanlar tarafından müşterilere yüksek seviyede hizmet verilmesini gözetmektedir.

Mağaza Müdür Yardımcısı

Mağaza personelinin eksik olduğu durumlarda gerekli yardımı sağlamaktadır. Mağaza Müdür Yardımcısı; mağazada Mağaza Müdürü'nden sonraki en yetkili personeldir ve Mağaza Müdürü’nün yokluğunda onun görevlerine vekalet etmekle sorumludur. Mağazadaki tüm çalışanlar tarafından müşterilere yüksek seviyede hizmet verilmesi konusunda gerekli desteği ve yardımı sağlar.

Satış Danışmanı

Mağazada müşterilerle birincil iletişime sahip personeldir. Öncelikli amacı mağazaya giren her müşterinin üst düzey memnuniyet ile ayrılmasıdır. Mağaza çalışanı olarak müşterilere yüksek seviyede hizmet verilmesi konusunda iş arkadaşları ile işbirliği içinde çalışır.

//kariyer.gratis.com/wp-content/uploads/2019/01/rsz_2kariyer_basamak_baski_crptext.jpg

Gratis Lojistik Merkezi'nde Kariyer

12.000 metrekare alana kurulu, Kaizen ve 5S standartlarında hizmet veren Lojistik Merkezi'mizde farklı konum ve pozisyonlarda çalışma ve kariyer imkanı sunuyoruz.

Lojistik Merkezi'mizde 3 vardiyalı olarak yaklaşık 1000 kişilik bir ekip ile çalışmaktayız.
Performans sistemimiz ile aylık olarak personellerin performansını farklı metodlar ile ölçerek çeşitli primler ödemekteyiz.

Sevkiyat Elemanı

Nakliye operasyonunu takip etmekte ve mağazalara yapılan sevkiyat sürecinin sorunsuz gerçekleşmesi için gerekli tüm desteği sağlamaktadır.

Depo Elemanı

Depodaki farklı bölümlerde çalışabilecek kişilerdir. Verilen tüm görevleri yerine azami özenle getirmekle sorumludurlar.

Kat&Operasyon Sorumlusu

Toplama ve temizlik ekiplerine liderlik etmek ve sürekli fiilen sahada çalışmaktadır. Hasarlanmayı önlemek için düzenli takipler yapmakla sorumludur.

Stok Kontrol Elemanı

Depo stokları için günlük sayımlar yapmak ve fark araştırması yapmakla görevlidir. Günlük olarak, tüm sistemsel hareketleri inceleyip kontrol ederek raporlama yapmaktadır. Mağazaların bildirdikleri eksik fazlalar konusunda destek sağlamaktadır.

Makine Operatörü

Depo yönetim sistemleri adımlarının gerektirdiği şekilde günlük besleme işlemlerinin yerine getirilmesinden sorumludur. Lokasyon bilgilerinin doğruluğunu kontrol eder ve gerekli düzenlemeleri yapmakla görevlidir.

//kariyer.gratis.com/wp-content/uploads/2019/01/rsz_dji_kart200_02_05_19still008.jpg