Sıkça Sorulan Sorular

1-) Personellerinize sunduğunuz yan haklar nelerdir?

Buraya tıklayarak Gratis'te Yaşam sayfasının altında bulunan Yan Haklar sekmesinde lokasyona özel yan haklarımızı inceleyebilirsiniz.

2-) Gratis’te staj yapabilir miyim?

Sene içerisinde farklı departmanlarda staj pozisyonları açılmaktadır. İnternet üzerindeki kariyer sitelerinden ilgili iş ilanlarını takip edebilirsiniz.

3-) Çalışma saatleriniz nedir?

Mağazalar bulundukları lokasyonlara göre farklı açılış ve kapanış saatlerine sahiptir. AVM’lerde bulunan mağazalar AVM’lerin çalışma saatlerine uygun olarak çalışırlar. Mağazalar prensip olarak her gün açıktır ve vardiyalı çalışma söz konusudur. Merkez Ofiste ise haftanın 5 günü 08:00 – 17:30 saatleri arasında çalışılmaktadır.

4-) Gratis’e nasıl iş başvurusunda bulunabilirim?

Mağaza, Genel Merkez ve Depo pozisyonlarımız için Gratis'te Kariyer başlığının altında bulunan Açık Pozisyonlar sayfasından ve kariyer siteleri aracılığıyla iş başvurusunda bulunabilirsiniz. Ayrıca mağaza pozisyonlarımız için mağazalarımızdan iş başvuru formunu doldurarak da iş başvurusunda bulunabilirsiniz.

5-) Gratis’te kariyer imkanları nelerdir?

Genel Merkez, Depo ve Mağazalarımızda çeşitli departmanlar ve pozisyonlarda insan kaynakları planlamasına göre kariyer imkanları yaratılmaktadır. Pozisyonun gerekliliklerine göre yeni mezun, deneyim ve uzmanlık sahibi veya yönetsel deneyime sahip kişilere kariyer imkanı sağlanmaktadır. İşgücü gereksinimlerimiz doğrultusunda, içerideki kaynaklar da değerlendirilerek çalışanlara rotasyon ve terfi ile yeni imkanlar yaratılmaktadır.

6-) Gratis’te işe yeni başlayan çalışanlara nasıl bir eğitim veriliyor?

İşe yeni başlayan çalışma arkadaşlarımız görev aldıkları yerlere göre ( Mağaza, Depo, Genel Merkez) çeşitli eğitimlere dahil edilirler. Tüm lokasyonlarda ortak olan eğitimler Oryantasyon Eğitimi, İş Sağlığı ve Güvenliği Eğitimi’dir. Eğitimlerin süresi ve detayları çalışma yerine göre değişmektedir, örneğin Depo’da görev alacak çalışma arkadaşlarımız daha detaylı İş Sağlığı ve Güvenliği eğitimi almaktadırlar. Çeşitli kişiselleştirilmiş eğitimler de düzenli olarak personellerimize sunulmaktadır. Buraya tıklayarak Gratis'te Yaşam sayfasının altında bulunan Eğitim sekmesinde verdiğimiz eğitimleri inceleyebilirsiniz.